De herinrichting van één van de belangrijkste kruispunten binnen de Surinaamse infrastructuur is afgelopen maandag officieel toegelicht. Het betreft het kruispunt van de Guaranistraat en de Napelstraat, een belangrijke verkeersader in noord-zuidelijke richting.
In de oude situatie was de Guaranistraat ondergeschikt aan de Napelstraat, wat betekende dat verkeer op de Napelstraat voorrang had. De afgelopen jaren is de verkeersintensiteit op de Guaranistraat echter aanzienlijk toegenomen. Op basis van uitgebreide verkeerstellingen en data-analyse is daarom besloten de voorrangssituatie aan te passen.
Met de plaatsing van betonnen verkeerseilandjes is de Guaranistraat nu de voorrangsweg. Door deze nieuwe inrichting is het aantal conflictpunten op het kruispunt verminderd. Hoe minder conflictpunten, hoe groter de verkeersveiligheid.
Bij de herinrichting zijn verschillende actoren betrokken geweest, waaronder het Ministerie van Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening en Infrastructuur (OWRO), de Wegenautoriteit, de Politie en betrokken ingenieursbureaus. Bij het ontwerp is rekening gehouden met de beschikbare fysieke ruimte en is gezocht naar de meest veilige en efficiënte oplossing voor alle weggebruikers.
Volgens Cynthia Gafur van de afdeling Mobiliteit en Veiligheid bij het ministerie van OWRO, wordt het project in de komende fase verder afgerond met het aanbrengen van een nieuwe toplaag