Het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) werkt aan een structurele aanpak van wateroverlast, maar kampt met tekorten aan materieel. Dat zegt onderdirecteur Natte Civieltechnische Werken, Faizal Janmahomed, in gesprek met de Communicatie Dienst Suriname (CDS).
Sinds december 2025 wordt gewerkt volgens een plan waarbij belangrijke afvoerpunten in kaart zijn gebracht. Door deze aan te pakken, moet water bij zware regenval sneller wegtrekken.
Het ministerie beschikt over vijf graafmachines, terwijl twee andere defect zijn. Door dit tekort verlopen werkzaamheden trager en blijft zichtbaar resultaat soms uit.
Om het probleem aan te pakken, werkt OWRO samen met onder meer het ministerie van Landbouw Veeteelt en Visserij en particuliere aannemers. Ook wordt data gebruikt van de Meteorologische Dienst Suriname. Janmahomed benadrukt dat de samenleving ook een eigen rol te vervullen heeft. Hij doet een beroep op de burgerij om een handje mee te helpen de wateroverlast te verminderen.
Een groot knelpunt is het verouderde afwateringssysteem, vooral in Paramaribo. Veel rioleringen en duikers zijn ouder dan 40 jaar en hebben onvoldoende capaciteit.
Het ministerie wil daarnaast investeren in nieuwe rioolreinigers, maar wacht nog op goedkeuring van het ministerie van Financiën.
-gov.sr-