Een vijftienjarig meisje is zondag tijdens de halve marathon in Leiden overleden, meldt de organisatie. Het meisje werd onwel op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. Ze is ter plaatse behandeld, maar kon niet worden gered.
Tjeerd Scheffer van de Leiden Marathon noemt het nieuws afschuwelijk. “Allereerst voor het gezin waar dit meisje deel van uitmaakte. En ook voor familie, vrienden en kennissen is dit plotselinge overlijden een enorme klap. In gedachten zijn we bij hen en we wensen hen veel sterkte.”
Het evenement in Leiden heeft verschillende afstanden. Om 13.00 uur (lokale tijd) zou de wedstrijd over 10 kilometer beginnen, maar die ging niet meer door. Ook de Kidsrun is afgelast. Alle deelnemers van de halve marathon die al op het parcours waren, konden nog wel finishen.
De burgemeester van Leiden, Peter Heijkoop, vindt het ontzettend verdrietig. “Als vader, als liefhebber van het hardlopen en ook als burgemeester leef ik enorm mee. En mijn hart gaat uit naar het gezin dat hierdoor is getroffen.”
-nu.nl-