De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft woensdag verklaard dat de Amerikaanse president Donald Trump zich buiten de Braziliaanse verkiezingen van oktober moet houden.
Lula ambieert een vierde ambtstermijn als president van Brazilië. “Het is Trumps recht om ideologische voorkeuren te hebben, maar de Braziliaanse verkiezingen zijn een probleem van Brazilië”, aldus Lula tijdens een persconferentie in Genève, na de G7-top. Lula deed deze uitspraken kort nadat Trump aan journalisten had gezegd dat Brazilië “een beetje ruw” en “politiek gevaarlijk” is geworden. “Brazilië speelt het behoorlijk hard, maar niemand speelt het harder dan de Verenigde Staten”, aldus Trump.
Lula’s belangrijkste uitdager in de peilingen is senator Flavio Bolsonaro. Hij is de zoon van de voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, een bondgenoot van Trump. Jair Bolsonaro leeft onder huisarrest nadat hij vorig jaar werd veroordeeld voor het beramen van een staatsgreep na de verkiezingen van 2022.
Trump ontmoette senator Bolsonaro vorige maand samen met zijn broer Eduardo Bolsonaro, die door het Braziliaanse hooggerechtshof tot een celstraf van vier jaar is veroordeeld voor het verstoren van het proces tegen zijn vader.