Tientallen reizigers sterven van dorst in Sahara

6 June 2026

Comments: 0

In het noordwesten van Niger zijn 49 mensen om het leven gekomen nadat hun vrachtwagen midden in de Sahara kapotging. De reizigers waren vanuit Mali onderweg naar Niger om het offerfeest met familie te vieren.

Hulpdiensten kwamen in actie nadat twee overlevenden, na een tocht van ongeveer 50 kilometer door de woestijn, alarm sloegen. De slachtoffers werden door de autoriteiten begraven in een massagraf.

Op de terugweg ontdekten reddingswerkers een tweede gestrande vrachtwagen met meer dan zestig passagiers aan boord. Zij zaten al drie dagen zonder water nadat de accu van hun voertuig defect was geraakt. De hulpdiensten deelden water uit en repareerden de vrachtwagen, waarna de reis kon worden voortgezet.

Volgens de autoriteiten ging het vermoedelijk om Nigerese arbeidsmigranten die in Mali werkzaam waren in de goudwinning.

De Sahararoute tussen Niger en Mali staat bekend als gevaarlijk door extreme weersomstandigheden en de aanwezigheid van gewapende groeperingen.

-nos.nl-