Bee: 1.448 salarissen bij overheid geblokkeerd of beëindigd

30 July 2026

In: Nieuws
Comments: 0

Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft de afgelopen maanden overheidsbreed 1.448 salarissen geblokkeerd of ambtenaren uit overheidsdienst verwijderd. Dat zei minister Marinus Bee woensdag voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers.

Van de 2.154 onvindbare ambtenaren zijn inmiddels 1.253 salarissen geblokkeerd. Slechts 39 personen hebben zich tot nu toe gemeld. Volgens Bee levert de maatregel een jaarlijkse besparing op van ruim 200 miljoen SRD.

De minister benadrukte dat de procedures zorgvuldig worden gevolgd om juridische problemen te voorkomen. Momenteel zijn de dossiers van 896 personen nog in behandeling. Daarbij zijn onder meer gevallen ontdekt van personen die na hun pensionering nog op de loonlijst stonden of meerdere salarissen ontvingen.

Bee zegt dat de opschoning van het overheidsapparaat wordt voortgezet totdat alle onregelmatigheden zijn aangepakt.