Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) pleit voor een landelijke aanpak van suïcide. Aanleiding zijn de cijfers van het Korps Politie Suriname, waaruit blijkt dat in juni 22 gevallen van suïcide en suïcidepogingen zijn geregistreerd.
Volgens de minister is ieder geval er één te veel. Daarom zet het ministerie in op gerichte maatregelen, waaronder de landelijke crisishulplijn 114, die sinds 5 juni professionele begeleiding en doorverwijzing biedt aan mensen in een acute psychische crisis.
Daarnaast wil het ministerie een nationale raad voor mentale gezondheid oprichten om samen met deskundigen en betrokken organisaties een strategisch beleid te ontwikkelen. Ook wordt, in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, gewerkt aan een intensievere aanpak van pesten op scholen door de inzet van gespecialiseerde maatschappelijk werkers. Kinderen kunnen hiervoor terecht bij Mi Lijn (123) en, indien nodig, bij de crisishulplijn 114.
Verder wil het ministerie de toegang tot psychische zorg verbeteren en onderzoekt het samen met het ministerie van Economische Zaken mogelijkheden om de invoer en verkoop van chemicaliën die bij suïcide worden gebruikt, strenger te reguleren.
-surinamenieuwscentrale.com-