Vicepresident Rusland wil vóór nieuw schooljaar oplossing voor tekort aan lokalen in Reeberg

17 August 2026

In: Nieuws
Comments: 0

Vicepresident Gregory Rusland wil dat het tekort aan leslokalen in Reeberg vóór de start van het nieuwe schooljaar wordt opgelost. Hij wil voorkomen dat leerlingen noodgedwongen naar een andere locatie worden overgeplaatst en zegt dat zowel nieuwbouw als tijdelijke containerlokalen bespreekbaar zijn.

Rusland deed de toezegging in De Nationale Assemblée. Volgens hem moet vóór oktober duidelijk zijn hoeveel onderwijsruimte nodig is en hoe die beschikbaar wordt gesteld. “Als ze niet gebouwd kunnen worden, dan halen we containers en plaatsen we die”, zei de vicepresident.

De school in Reeberg beschikt momenteel over zes lokalen. Eén daarvan werd het afgelopen schooljaar gebruikt voor beroepsonderwijs en vijf voor het algemeen vormend onderwijs. Afhankelijk van de komende leerlingenplaatsingen kunnen voor het beroepsonderwijs nog één of twee lokalen nodig zijn. Daardoor kan de ruimte voor het algemeen vormend onderwijs verder onder druk komen te staan.

Rusland wil voorkomen dat leerlingen die al op de school zitten tijdelijk naar een andere school moeten. Hij vindt het onaanvaardbaar dat leerlingen bijvoorbeeld slechts één of twee maanden worden verplaatst vanwege een tekort aan lokalen. Volgens hem moet het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur beter vooruitplannen en tijdig inzicht hebben in het aantal leerlingen en de benodigde capaciteit.

De vicepresident heeft inmiddels contact gehad met de directeuren voor het technisch onderwijs en het algemeen vormend onderwijs om de behoefte aan lokalen vast te stellen. Ook wil hij volgende week de minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en de volledige staf bijeenroepen om de voorbereiding van het nieuwe schooljaar te bespreken.

Het schooljaar 2026/2027 moet op 1 oktober beginnen. De overheid werkt aan renovatie en uitbreiding van 58 scholen en bekijkt ook tijdelijke oplossingen, waaronder containers, waar structurele uitbreiding niet tijdig kan worden gerealiseerd.

Rusland wil samen met president Jennifer Simons bekijken welke mogelijkheden er zijn om vóór oktober extra onderwijsruimte beschikbaar te stellen. Voor ouders en leerlingen moet volgens hem zo snel mogelijk duidelijkheid komen over waar zij vanaf 1 oktober onderwijs zullen volgen.

De situatie krijgt extra aandacht omdat er al zorgen bestaan over de toekomst van het voortgezet onderwijs in Reeberg. Key News meldde eerder dat ouders en leerlingen ongerust zijn geraakt na berichten over de ontmanteling van V.O. Reeberg. DNA lid Rossellie Cotino vroeg de regering waar de betrokken leerlingen in het nieuwe schooljaar terecht zouden moeten komen als de bestaande voorziening wordt afgebouwd. De discussie over de leslokalen in Reeberg gaat ook over de vraag of leerlingen in hun eigen omgeving naar school kunnen blijven gaan.