Spaanse politie vindt 1283 kilo cocaïne, precies de hoeveelheid die Jan G. gestolen zou hebben

9 September 2026

In: Nieuws
Comments: 0

Of er een link is met de schietpartij in Overasselt, is nog onbekend. Maar de overeenkomst is wel heel opmerkelijk. De Spaanse politie heeft een partij cocaïne gevonden van 1283 kilo. Dat is precies de hoeveelheid die criminelen hebben genoemd in hun jacht op Jan G., het waarschijnlijke doelwit van de wildwestactie in Overasselt vorig week.

De drugs zat verstopt in een partij kokosnoten. Juist op het moment dat de container zou worden uitgeladen in Sevilla kwam de Guardia Civil in actie, zo meldt de Spaanse rijkspolitie dinsdag op X.

Een partij cocaïne met exact dat gewicht wordt genoemd in de dreigvideo die na de schietpartij in Overasselt op internet circuleerde. Daarin zijn vier onbekende, gewapende mannen te zien. Eén van hen zegt dat Jan G. verantwoordelijk is voor het verdwijnen van een partij cocaïne van 1283 kilo vanuit Spanje. De man eist dat Jan G. deze binnen twaalf uur terugbezorgt bij zijn contactpersoon. Doet hij dat niet, dan zullen ze iedereen vermoorden: Jan G., zijn hele familie en iedereen die voor hem werkt.

Bij de drugsvangst in Spanje zijn twee personen gearresteerd. Ook zijn er contant geld en elektronische apparaten in beslaggenomen.

Het is niet bekend wanneer de inval heeft plaatsgevonden.

-ad.nl-