Minister Baasaron: betrouwbare veerverbinding cruciaal voor handel met Guyana

14 October 2026

In: Nieuws
Comments: 0

Minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZOTI) pleit voor betere transportverbindingen tussen Suriname en Guyana. Dat zei hij dinsdag 13 oktober 2026 bij de opening van de vierde International Business Conference (IBC), tegenover de Communicatie Dienst Suriname.

Volgens de bewindsman biedt het congres strategische voordelen voor zowel het bedrijfsleven als de overheden van beide buurlanden. Centraal staan het uitwisselen van ideeën en het smeden van partnerschappen.

In de paneldiscussies kwam de Canawaima-veerverbinding nadrukkelijk ter sprake. Baasaron noemt een betrouwbare verbinding de ruggengraat van succesvolle handel, maar wijst erop dat de onregelmatigheid ervan een grote barrière vormt. “Surinaamse ondernemers moeten weten wanneer het veer vaart. Ze moeten erop kunnen rekenen”, aldus de minister. Annuleringen en uitgevallen vaartuigen leiden volgens hem tot directe kosten en logistieke problemen.

De overheid werkt achter de schermen aan een structurele aanpak voor een duurzame oplossing van de transportproblematiek. De conferentie geldt inmiddels als een beproefd platform waar Surinaamse en Guyanese ondernemers elkaar vinden, mede met het oog op de Guyanese ervaring in de offshore-sector.

-gov.sr-