Suriname wil dat regionale samenwerking leidt tot concrete resultaten

9 October 2026

In: Nieuws
Comments: 0

Suriname pleit tijdens de 41ste vergadering van de Economische Commissie voor Latijns-Amerika en het Caribisch gebied (ECLAC) in de Dominicaanse Republiek, voor sterkere strategische samenwerking, met meer aandacht voor nationale ontwikkelingsprioriteiten.

De boodschap van Suriname is duidelijk: regionale samenwerking moet tastbare voordelen opleveren voor de bevolking. Het land wil daarom niet alleen mooie rapporten en adviezen, maar ook concrete ondersteuning bij het versterken van het bestuur, economische diversificatie, digitalisering en verantwoord gebruik van kunstmatige intelligentie (AI).

Daarnaast vraagt Suriname aandacht voor de uitdagingen van kleinere landen en het benutten van kansen in de olie- en gassector, zonder afhankelijk te worden van één economische sector. Ook wil het land zijn strategische ligging tussen het Caribisch gebied en Zuid-Amerika beter inzetten voor handel, transport en energie.

De Dominicaanse Republiek presenteerde tijdens de bijeenkomst haar ontwikkelingsplan Meta RD 2036, dat onder meer gericht is op een verdubbeling van de economie, 1,7 miljoen extra banen en het uitbannen van extreme armoede. President Luis Abinader benadrukte dat economische groei pas betekenisvol is wanneer de bevolking daarvan profiteert.

Voor Suriname moet ECLAC uitgroeien tot een partner die nationale ontwikkelingsplannen helpt omzetten in concrete resultaten, waarbij de prioriteiten van het land ook richting geven aan de regionale agenda.

-gov.sr-