De copiloot van Flydubai die woensdag 6 september zijn gezagvoerder aanviel, wilde waarschijnlijk het vliegtuig laten neerstorten op de luchthaven van Tel Aviv. Israëlische bronnen melden dat hij eerder dit jaar mogelijk ook een vlucht naar Tel Aviv wilde kapen.
De Omaanse copiloot zou alleen hebben gehandeld en niet namens een terreurorganisatie. Tijdens de vlucht viel hij de gezagvoerder met een noodbijl aan. De piloot wist de cockpitdeur te openen, waarna anderen de copiloot konden overmeesteren.
Aan boord waren 182 mensen. Twee piloten die toevallig als passagier meevlogen, namen het toestel over en landden veilig in Saudi-Arabië. Onderzoekers in meerdere landen onderzoeken de achtergrond en mogelijke radicalisering van de copiloot.
-nos.nl-