TFE-training Magazijnmedewerker in Nickerie markeert belangrijke stap naar werkgelegenheid

3 November 2026

In: Nieuws
Comments: 0

In Nickerie hebben 24 deelnemers op vrijdag 30 oktober 2026 hun certificaat ontvangen voor het succesvol afronden van de training Warehouse & Logistics Employee. De twee weken durende beroepsgerichte training werd verzorgd door Procurement Advisory Services N.V. in opdracht van het Directoraat Welzijn en Arbeid.

De training maakt deel uit van het project Leri Fu Feni Wroko, dat onderdeel is van Labour Market Alignment with New Industries en wordt gefinancierd door de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB). Het programma wordt uitgevoerd volgens het concept Training for Employment (TFE), waarbij deelnemers worden voorbereid op concrete functies en behoeften op de arbeidsmarkt.

Tijdens de training leerden de deelnemers goederen ontvangen, opslaan, beheren en verzendklaar maken. Ook brachten zij oriëntatiebezoeken aan een rijstbedrijf en een zorginstelling in Nickerie om kennis te maken met de praktijk van magazijnbeheer.

Onderminister Raj Jadnanansing van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid gaf bij de certificaatuitreiking aan dat beroepsgerichte trainingen voor werkzoekenden en kwetsbare groepen zullen worden voortgezet. Dit is volgens hem belangrijk om in te spelen op de groeiende vraag naar lokaal inzetbare arbeidskrachten, mede door de verwachte ontwikkelingen in de olie- en gassector.

Jadnanansing streeft ernaar om tegen eind 2027 ongeveer 3.000 personen voor te bereiden op de verwachte werkgelegenheidsgroei. Alleen al in de olie- en gassector zouden de komende twee jaar 6.000 tot 7.000 arbeidsplaatsen ontstaan. Ook andere sectoren zullen volgens hem profiteren van de economische ontwikkelingen.

Dezelfde training is op 28 oktober in Wanica gestart en loopt tot en met 16 december 2026. In totaal nemen 125 personen uit verschillende districten deel aan het programma. In 2027 wordt TFE Edition 2026 voortgezet in Para en Commewijne.

Volgens Jadnanansing dragen de projecten Leri Fu Feni Wroko en Wroko Fu Meki Moni bij aan het vergroten van de kansen van werkzoekenden op de arbeidsmarkt.

Ook de overige sprekers, onder wie de Program Manager van de Project Implementation Unit (PIU), Oyeleye Adeniyi, de CEO & Founder van Procurement Advisory Services N.V., Guilliano Doest, en de vertegenwoordiger van het Commissariaat Nickerie, districtssecretaris Rita Eduards, beschouwden de certificaatuitreiking als een zichtbaar resultaat van de inzet en discipline van de deelnemers en hun bereidheid om in hun eigen toekomst te investeren. Tegelijkertijd benadrukten zij dat het afronden van de training een belangrijke stap vormt in het versterken van de competenties van de deelnemers en het vergroten van hun kansen op de arbeidsmarkt.