Megasalaris tast populariteit Messi niet aan: ‘Hij kan bijna alles maken’

6 February 2021

In: Sport
Comments: 0

Zaterdag 06 februari 2021 – Hoeveel Lionel Messi ook aan salaris opstrijkt bij het noodlijdende FC Barcelona, hij blijft volgens Spaanse journalisten voor een overweldigend deel van de ‘Barça’-fans de eeuwige held. “Hij is de 555 miljoen euro volgens hen meer dan waard.”

555 miljoen euro aan salaris. Het is een duizelingwekkend bedrag, zelfs voor de beste voetballer ter wereld die bij de meest succesvolle club van deze eeuw speelt. Vorige week lekte via de krant El Mundo uit dat Messi een contract heeft bij FC Barcelona waardoor hij in vier jaar tijd meer dan een half miljard euro verdient. En dat bij een club die financieel bijna op omvallen staat. De schuld is opgelopen tot meer dan 1 miljard.

“Als je de schuld van Barcelona in ogenschouw neemt, dan is het een bizar bedrag wat Messi verdient”, zegt Rik Sharma, journalist van de Spaanse krant Sport. “Maar daar kijken de meeste fans van Barça niet naar. Zij kijken vooral naar het geld dat Messi genereert in de vorm van kaartverkoop en sponsoring.”

Sportjournalist Carles Escolán ziet diezelfde trend bij de aanhang. “Door alles wat hij voor de club heeft betekend, vinden ze dat elke euro van de 555 miljoen goed aan hem is besteed.”

Volgens onderzoeken uit Spanje wordt het aandeel van Messi in de inkomsten van de club in de laatste drie jaar op ongeveer 30 procent geschat. De Argentijnse superster zou met zijn prestaties op het veld én zijn commerciële waarde naast het veld ruim 200 miljoen euro meer hebben opgeleverd dan hij Barcelona heeft gekost.

Sharma: “Laat staan wat hij op ongrijpbaar niveau heeft betekend. De vreugde die hij de fans heeft gebracht is van onschatbare waarde.”

-nu.nl-