Donderdag 16 september 2021- De Surinaamse U-20 damesselectie heeft een 100% resultaat behaald tijdens de kwalificatiewedstrijden voor de 2022 Concacaf- kampioenschappen op Curaçao. Nadat ze maandag van Grenada wonnen met 5-2, was ze vandaag met 3-2 sterker dan Belize.
Op een gegeven moment stonden onze dames met 2-1 achter, echter werd er karakter getoond. De 2-1 achterstand werd omgezet in een 2-3 overwinning. Saveira Gallant heeft wederom 2 keer gescoord voor Suriname. Het ander doelpunt was een autogoal van Belize.
Gallant scoorde ook tweemaal in de eerste tegen Grenada. Met deze overwinning sluit Suriname, onder leiding van hun coach Jeroe, als groep de kwalificatieronde af.
De 4 groepswinnaars van de kwalificatieronde kwalificeren zich direct voor de U-20 dames knock-out fase van Concacaf 2022, die wordt gespeeld in het eerste kwartaal van 2022. Daar komt Suriname meteen in de achtste finales uit.
Uiteindelijk kwalificeren de top 3-ploegen uit dit toernooi zich voor het U-20 dames WK, dat in Costa Rica gehouden zal worden.