Zondag 06 Februari 2022- Bayern München heeft zaterdag een goede stap naar prolongatie van de landstitel gezet. In een spectaculaire topper werd RB Leipzig in München met 3-2 geklopt.
Bayern stond bij rust al met 2-1 voor dankzij treffers van Thomas Müller en Robert Lewandowski. André Silva maakte tussendoor gelijk namens Leipzig. Müller dacht zelfs tweemaal te scoren, maar zijn treffer werd wegens een overtreding afgekeurd door de VAR.
Vroeg in de tweede helft kwam Leipzig voor de tweede maal op gelijke hoogte, ditmaal via Christopher Nkunku. Enkele minuten later zorgde verdediger Josko Gvardiol met een eigen doelpunt voor de 3-2.
Door de thuiszege heeft koploper Bayern nu negen punten voorsprong op nummer twee Borussia Dortmund, dat zondag tegen nummer drie Bayer Leverkusen speelt. Leipzig blijft steken op de zevende plek en moet nog vol aan de bak om Europees voetbal veilig te stellen.
SC Freiburg had zaterdag de derde plaats kunnen veroveren, maar ging met 1-0 onderuit tegen 1. FC Köln. Doelman Mark Flekken werd in de 23e minuut gepasseerd door Anthony Modeste.
Ook Union Berlin verzuimde de derde plek te pakken. De ploeg uit de hoofdstad ging met Sheraldo Becker in de basis met 2-0 onderuit bij het FC Augsburg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw.
De van Heracles Almelo overgekomen Delano Burgzorg debuteerde als invaller bij FSV Mainz, dat een 2-0-zege boekte op Hoffenheim. Jean-Paul Boëtius speelde de hele wedstrijd mee voor de ploeg die tiende staat in de Bundesliga.
-Nu.nl-