Zondag 13 februari 2022-,,Waanzin!”, kopte de Duitse tabloid Bild na de eerste helft van het Bundesliga-duel tussen Bochum en Bayern München. De thuisclub stond bij rust met 4-1 voor en met zo’n achterstand heeft de recordkampioen, maar zelden te maken. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in 4-2.
Bayern kwam zaterdagmiddag via Robert Lewandowski nog wel op voorsprong, maar daarna ging het snel. Bochum, met oud-PSV’er Jurgen Locadia in de basis, koos brutaal de aanval. En met succes. Via doelpunten van Christopher Antwi-Adjej, Locadia (penalty), Cristian Gamboa en Gerrit Holtmann nam de middenmoter een ruime voorsprong.
De laatste keer dat Bayern in de eerste helft vier doelpunten tegen kreeg in de Bundesliga was in 1975. Toen werd er na een 5-0 ruststand met 6-0 verloren van Eintracht Frankfurt. In de tweede helft zette Bayern aan, maar uiteindelijk kon de koploper maar één keer scoren. Opnieuw topscorer Lewandowski zorgde voor de 4-2 eindstand.
Locadia (28) stapte vorige maand over van Brighton en tekende een contract voor een half jaar in Bochum. De aanvaller werd tien minuten voor tijd gewisseld voor Sebastian Polter.
Bayern heeft nog wel 9 punten voorsprong op achtervolger Borussia Dortmund, dat zondag nog speelt. Bochum blijft 11e.
Verdediger Jeffrey Gouweleeuw verloor met FC Augsburg met 3-2 bij Borussia Mönchengladbach. SC Freiburg-doelman Mark Flekken speelde thuis gelijk (1-1) tegen 1. FSV Mainz 05, waar Jean-Paul Boëtius inviel. Verdediger Nick Viergever won met Greuther Fürth thuis met 2-1 van Hertha BSC.