Met nog één speelronde te gaan in de Champions League staan liefst twaalf van de zestien deelnemers aan de knock-outfase vast. Ajax zal na de winterstop naar alle waarschijnlijkheid uitkomen in de Europa League, waarin het eerst een tussenronde moet afwerken. De clubs die al zeker zijn van een vervolg op het hoogste Europese clubniveau zijn Napoli, Liverpool, Club Brugge, FC Porto, Bayern München, Internazionale, Chelsea, Real Madrid, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain en Benfica. Er zijn volgende week tijdens de laatste speelronde nog maar vier tickets te verdelen. Opvallend is dat er met FC Barcelona, Sevilla en Atlético Madrid al drie Spaanse teams zijn uitgeschakeld.
Alleen Schots wonder kan Ajax nekken
Voor Ajax zit een vervolg in de Champions League er definitief niet in na de 0-3-nederlaag tegen Liverpool van woensdag. Wat rest is een doorgang in de Europa League. De ploeg van Alfred Schreuder zal, als een opmerkelijke Schotse comeback uitblijft, na de winterstop uitkomen in de tussenronde van de Europa League. Daarin wacht een tweeluik met een nummer twee uit een Europa League-poule. Momenteel bezetten PSV, Stade Rennais, Ludogorets, Sporting Braga, Manchester United, FC Midtjylland, Qarabag en Trabzonspor de tweede plaats in hun Europa League-groep, maar met nog twee speelrondes te gaan in dit toernooi zijn er nog veel verschuivingen mogelijk.
De kans is groot dat er vanuit de Champions League veel teams van naam en faam doorstromen in de Europa League. Momenteel liggen Atlético Madrid en Juventus daarvoor op koers, terwijl meervoudig Europa League-winnaar Sevilla en FC Barcelona sowieso als derde eindigen in hun groep.