Boete PSV voor antisemitische spreekkoren valt in tuchtzaak lager uit

23 December 2022

Comments: 0

PSV heeft vrijdag een boete van 20.000 euro (waarvan 7.500 euro voorwaardelijk) gekregen wegens antisemitische spreekkoren. Supporters van de club hebben zich daar in juli tijdens het duel om de Johan Cruijff Schaal met Ajax aan schuldig gemaakt. Het te betalen bedrag valt lager uit dan de boete die aanvankelijk is opgelegd.

Vorige maand besloot de KNVB tot een boete van 20.000 euro. PSV weigerde die te betalen. Volgens de 24-voudig landskampioen meet de voetbalbond met twee maten, omdat Ajax-fans tijdens de laatste thuiswedstrijden tegen PSV “Alle boeren zijn homo’s” scandeerden.

Door de weigering van PSV kwam de zaak voor de tuchtcommissie, die nu heeft vastgesteld dat de club uit Eindhoven te weinig heeft gedaan om de antisemitische spreekkoren te voorkomen.

‘’Door PSV is ook erkend dat onvoldoende maatregelen zijn getroffen, maar het schikkingsvoorstel van de aanklager – een onvoorwaardelijke geldboete van 20.000 euro – was volgens PSV veel te hoog’’, meldt de KNVB in een verklaring. ‘’Mede op grond van de beperkte strafkaart van PSV ten aanzien van dit soort gedragingen heeft de tuchtcommissie de geldboete deels voorwaardelijk opgelegd’’.