Verstappen en Schouten verkozen tot Sportman en Sportvrouw van het Jaar

22 December 2022

Comments: 0

Max Verstappen en Irene Schouten zijn woensdag bij het NOC*NSF Sportgala in Amsterdam verkozen tot Sportman en Sportvrouw van het Jaar. Formule 1-kampioen Verstappen won de prijs voor de derde keer. Voor drievoudig olympisch schaatskampioene Schouten was het haar eerste Jaap Eden. De 25-jarige Verstappen won de verkiezing van meervoudig wereldkampioen baanwielrennen Harrie Lavreysen en olympisch schaatskampioen Thomas Krol.

Verstappen ontving in 2016 en 2021 ook al een Jaap Eden. De dertigjarige Schouten veroverde in februari op de Olympische Spelen in Peking driemaal goud. Schouten had concurrentie van Suzanne Schulting en Annemiek van Vleuten. Sporters en trainers konden de afgelopen dagen hun stem uitbrengen. Hun stemmen telden voor 50 procent mee voor de uitslag. De andere 50 procent kwam voor rekening van de vakjury.

Atletiekvrouwen verkozen tot Sportploeg van het Jaar

De vrouwenestafetteploeg op de 4×400 meter werd Sportploeg van het Jaar. Het betekende het derde EK-goud voor Bol, die niet was genomineerd voor Sportvrouw van het Jaar. Diede de Groot werd Paralympisch Sporter van het Jaar en kreeg de voorkeur boven Jetze Plat en Sanne Voets. Shorttrackcoach Jeroen Otter werd verkozen tot Coach van het Jaar.

Hij vierde vooral met de vrouwen successen op de Spelen, met onder meer goud voor Schulting en de aflossingsploeg. Vorig jaar werden wijlen Bibian Mentel en Hennie Kuiper verkozen. Joanne van Lieshout kreeg de Young Talent Award, de prijs voor het grootste Nederlandse talent in de sport. De twintigjarige judoka veroverde voor de tweede keer op rij de wereldtitel bij de junioren in de klasse tot 63 kilogram.